Komunikat techniczny nr 2

Oto komplet informacji dotyczących organizacji i przebiegu Krwawej Pętli 2024 oraz zasad, których należy przestrzegać biorąc udział w imprezie:

UDZIAŁ

Czekamy na Was już w najbliższy weekend.

Hala sportowa w Łazach – Łazy, ul. Ks. Henryka Słojewskiego 1

Obok obiektu znajduje się duży zewnętrzny parking. Istnieje możliwość pozostawienia rzeczy na przechowanie w bazie Maratonu. Dla uczestników dostępne będą toalety oraz prysznice.

Jeżeli w ostatniej chwili rezygnujesz ze startu, daj nam znać mailowo: krwawa@kolo-ultra.pl

Pamiętaj, że Maraton przeznaczony jest dla bardzo dobrze przygotowanych kondycyjnie miłośników długodystansowej jazdy na rowerze i bierzesz w nim udział na własną odpowiedzialność, właściwie przygotowana/y, sprawdziwszy wcześniej swoje możliwości.

KONTAKT Z NAMI

Preferowany kontakt z nami w czasie trwania imprezy:

  • SMS (numer telefonu jest podany na tabliczce z numerem startowym)
  • telefonicznie (numer telefonu jest podany na tabliczce z numerem startowym)
  • mailowo krwawa@kolo-ultra.pl

W przypadku rezygnacji z dalszej jazdy podczas Maratonu, prosimy o poinformowanie organizatora sms-em lub telefonicznie.

Zaktualizuj numer telefonu, jeżeli podczas maratonu będziesz dostępny pod numerem innym, niż podałeś przy zapisach. Możesz to zrobić już teraz krwawa@kolo-ultra.pl

Odradzamy komunikatory czy FB. W czasie trwania imprezy, mimo najszczerszych chęci, nie jesteśmy w stanie obsłużyć tych kanałów komunikacyjnych.

PRZED STARTEM

LISTA STARTOWA

Prosimy o sprawdzenie poprawności danych na liście startowej. W razie nieścisłości piszcie krwawa@kolo-ultra.pl.

krwawa.kolo-ultra.pl/lista-startowa

Zapamiętaj swój numer startowy. Będzie sprawniej i szybciej w biurze imprezy.

REJESTRACJA UCZESTNIKÓW, ODBIÓR PAKIETÓW STARTOWYCH

Sobota, 25.05 od godz. 6:45

Pakiety startowe należy odebrać osobiście w biurze imprezy, podpisując wcześniej oświadczenie uczestnika. Przy rejestracji potrzebny będzie dokument tożsamości (może być w aplikacji mObywatel). Jeśli na liście startowej figurujesz pod danymi innymi, niż w dokumencie, teraz jest dobry czas, by to zmienić – poinformuj nas na krwawa@kolo-ultra.pl

Należy stawić się po odbiór pakietu i lokalizatora GPS 30 minut przed swoją godziną startu.

  1. Wypełnij oświadczenie uczestnika.
    • Formularz jest dostępny w biurze imprezy w oznakowanym miejscu. Najpewniej będzie to osobny stolik z czekającymi na Was formularzami.
    • Wpisz CZYTELNIE swoje imię, nazwisko, numer startowy i dane osoby, którą należy powiadomić w razie wypadku.
    • Podpisz oświadczenie.
    • Sprawdź wcześniej (tutaj) i zapamiętaj swój numer startowy – będzie szybciej.
  2. Odbierz pakiet
    • Przejdź do stanowiska, gdzie wydajemy pakiety. Najpewniej będzie ono tuż obok.
    • Wymień wypełnione oświadczenie na pakiet.

Pakiety startowe będą wydawane jedynie osobom, które pojawią się w biurze imprezy.

W pakiecie znajdziesz:

  • plakietkę z numerem startowym i opaski do zamocowania jej na rowerze
  • upominek od Koło Ultra
  • kupon rabatowy na zakupy w centrumrowerowe.pl
  • krem Chamois Butt’r od bike-rs.pl (nie do jedzenia)

Następnie (stolik obok) odbierz lokalizator GPS.

LOKALIZATORY GPS

Podczas maratonu wykorzystamy monitoring GPS firmy Poltrax. Każdy uczestnik otrzyma lokalizator wielkości pudełka od zapałek (wymiary 7x4x2cm), ważący 60g.
Urządzenie otrzymacie włączone. Zamontujcie je do roweru za pomocą taśmy lub folii (będą dostępne na starcie) lub umieśćcie w torbie rowerowej.
Zadbaj, by urządzenie „widziało niebo” – zamocuj je na górnej rurze, na mostku a jeśli umieszczasz w torbie, to na wierzchu.

Potwierdzeniem pokonania trasy maratonu jest zapis monitoringu GPS. W razie wątpliwości co do pokonania trasy, organizator ma prawo zażądać od uczestnika śladu GPS z własnego urządzenia uczestnika, lub zdjęć z trasy poświadczających jej pokonanie.

START

Start odbędzie się w maksymalnie 15-osobowych grupach startowych od godz. 7:30 według harmonogramu dostępnego tu: krwawa.kolo-ultra.pl/lista-startowa

Limit czasu – 24 godziny jest liczony od godziny startu danego zawodnika.

NA TRASIE

Finalna wersja trasy (2024.05.19): krwawa.kolo-ultra.pl/trasa

ZASADY

Przypominamy raz jeszcze Regulamin i Zasady Krwawej Pętli, z którymi zapoznaliście się przed zapisami na imprezę. Pamiętajcie, że Krwawa Pętla to maraton rozgrywany zgodnie z regułami samowystarczalności i równych szans dla wszystkich 🙂

BEZPIECZEŃSTWO

Zasada numer jeden bezpieczeństwa jest taka, że nikt nie zadba lepiej o Wasze bezpieczeństwo jak Wy sami. Organizator może Wam zwrócić uwagę (i niniejszym zwraca) na niebezpieczeństwa jakie niesie ze sobą poruszanie się rowerem po drogach publicznych w otwartym ruchu oraz jazda w terenie, jazda w godzinach nocnych lub w warunkach ograniczających widoczność. Pamiętajcie, że w warunkach długotrwałego zmęczenia zmniejsza się Wasza zdolność realnej oceny zagrożeń. Jesteś senny – idź spać, jesteś zmęczony – odpocznij.

W kontekście bezpieczeństwa zwracamy Waszą uwagę na następujące fragmenty trasy:

  • pierwsze 28 km trasy – początek trasy to wyjazd z terenów podmiejskich – naprzemiennie jest to jazda przez tereny leśne i miejskie, w związku z czym apelujemy o rozsądek. Na tym odcinku będzie Was dość dużo, z uwagi na małą odległość od startu, a i adrenalina osiągnie wysoki poziom, ale zapewniamy, że jeszcze zdążycie się wyszaleć na dalszej części trasy, więc nie warto ryzykować bezpieczeństwa swojego i innych;
  • DW631 (przekraczana na 125,8. km, 128. km oraz 135,2. km) – droga nad Zalew Zegrzyński, która bywa ruchliwa; zwłaszcza w słoneczne weekendy;
  • singiel wzdłuż Mieni (od 176-179. km) – bardzo fajny, ale i wymagający odcinek trasy. Singiel wije się na parometrowej wysokości skarpie wzdłuż rzeki i nie należy do najłatwiejszych. Dla części z Was wypadnie po zmroku – z tego względu zwracamy uwagę na konieczność posiadania mocnego oświetlenia dostosowanego do jazdy w terenie oraz zachowanie szczególnej ostrożności;
  • przejazd DK50 przez Wisłę (210,2-211,5. km) – fragment ruchliwej „krajówki”, na której można spotkać TIRy; większość przeprawy można przejechać za barierkami mostu, oddzielającymi od jezdni.

ŚLEDZENIE PRZEBIEGU MARATONU

W ramach pakietu startowego zostanie Wam udostępniony lokalizator GPS (tracker) do śledzenia Waszej pozycji online. Link do monitoringu online zostanie opublikowany bezpośrednio przed Maratonem na naszej stronie www, profilu na Facebooku oraz na grupie Maratony Koło Ultra.

Tracking będzie dostępny pod adresem: krwawa.kolo-ultra.pl/gps

W przypadku gdy z jakichś względów nie dotrzecie na metę po przejechaniu całej trasy, prosimy o zwrot trackera do bazy maratonu, w której będziemy do niedzieli 26go maja, godz. 8:00 albo – jeśli nastąpi to wcześniej – do momentu ukończenia maratonu przez wszystkie osoby na trasie. Potem zamykamy metę.
Jeśli nie zwrócicie nam trackera do tego czasu, będziecie musieli go odesłać bezpośrednio do Poltrax, które wypożycza nam urządzenia (adres prześlemy osobom, które nie zwrócą nam trackera osobiście).

RUCH DROGOWY

Maraton odbywa się w otwartym ruchu drogowym oraz w lasach (drogami leśnymi), a uczestnicy Maratonu mają obowiązek przestrzegać przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym oraz ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach.

Oznacza to również konieczność stosowania się do organizacji ruchu wyznaczonej przez zarządców dróg.

Jeśli w terenie napotkacie nieprzekraczalną przeszkodę – omińcie ją bokiem, starając się trzymać wytyczonego śladu.

Maraton ma formalne zezwolenie na przejazd przez Kampinoski Park Narodowy (48-84. km trasy) – przy zachowaniu niżej wskazanych warunków:

  1. Stosujecie się do zasad poruszania po KPN. Uprawianie turystyki rowerowej w Parku Narodowym dozwolone jest wyłącznie wyznaczonymi szlakami (w tym szlakami którymi jedzie nasz Maraton) i tylko w porze dziennej (od wschodu do zachodu słońca).
  2. Stosujecie się do regulaminu KPN i zasad zachowania na terenie parku narodowego:
    https://www.kampinoski-pn.gov.pl/informacje-ogolne/regulamin
  3. Stosujecie do zasad ruchu rowerowego po KPN:
    https://www.kampinoski-pn.gov.pl/do-sciagniecia/file/62-kodeks-rowerzysty
  4. Na trasie zachowana zostanie szczególna ostrożność, z poszanowaniem pierwszeństwa pieszych turystów i odwiedzających.

UBEZPIECZENIE

Każdy uczestnik na czas trwania Krwawej Pętli 2024 objęty jest Ubezpieczeniem NNW.
Ubezpieczenie zapewnione przez Organizatora nie obejmuje odpowiedzialności cywilnej uczestników wobec innych uczestników ruchu drogowego.

WYPOSAŻENIE

Każdy uczestnik powinien posiadać sprawny technicznie rower. Przez sprawny technicznie rower Organizator rozumie rower spełniający warunki opisane w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.

Jednocześnie zalecamy:
— oświetlenie dostosowane do jazdy w terenie,
— używanie oświetlenia także w trakcie dnia,
— posiadanie i używanie podwójnego oświetlenia (w szczególności dwie, działające jednocześnie, lampki tylne),
— zaplanowanie przerw na regenerację,
— kask,
— zapasowe dętki i oponę, łatki, narzędzia,
— apteczkę i folię NRC.

REZYGNACJA Z DALSZEJ JAZDY

Zanim podejmiecie ostateczną decyzję o wycofaniu się, spróbujcie zrobić przerwę na odpoczynek – to często pomaga zebrać siły do dalszej jazdy.

Jeśli jednak decyzja o wycofaniu się jest ostateczna, to:

  • SMS lub telefon z informacją do Organizatora (numer telefonu jest podany na tabliczce z numerem startowym)
  • Tracker GPS należy dostarczyć na metę bądź odesłać przesyłką kurierską (na koszt własny). Adres do wysyłki podamy mailem po zakończeniu imprezy.

NA MECIE

Każdą i każdego z Was, którzy dotrą na metę, czeka spora dawka radości, klimat mety, kompani z trasy oraz:

  • medal dla każdego uczestnika, który ukończy Maraton w limicie czasu,
  • posiłek regeneracyjny,

No i my. Ekipa KU 🙂

Meta będzie czynna do niedzieli 26go, do godziny 8:00 albo – jeśli nastąpi to wcześniej – do momentu ukończenia maratonu przez wszystkie osoby na trasie.

Życzymy Wam bezpiecznej jazdy i do zobaczenia na mecie!


FAQ

Na stronie krwawa.kolo-ultra.pl/faq znajdziecie odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.